16. Geleneksel Tekfen Vakfı Bursiyer Buluşması gerçekleşti

Tekfen Vakfı’nın 16’ncı Geleneksel Bursiyer Buluşması 28 Aralık günü çevrimiçi olarak gerçekleşti. Bursiyerlerin hem Tekfen’i daha yakından tanımasını hem de Tekfen ile bağlarını güçlendirmeyi amaçlayan buluşmanın programında gençlere ilham kaynağı olup yeni ufuklar açacak konuşmacılar da yer aldı. Yine geleneksel olarak her buluşmanın sonunda bursiyerlerin Tekfen bilgisini ölçmek için yapılan yarışmayı bu kez Tekfen Vakfı’nın 2016 yılından beri bursiyeri olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Atılay Fethi Özgen kazandı.

Tekfen Vakfı bursundan yararlanan öğrencileri bir araya getiren geleneksel Bursiyer Buluşmaları’nın 16’ncısı “Geleceğin temelinde sen varsın!” temasıyla çevrimiçi olarak yapıldı. Program, “Duygusal zekâ eksikliği, zeki insanlara aptalca şeyler yaptırır” başlıklı sunumuyla hayli ilgi çeken İnsan Kaynakları ve Kurumsal Esenlik Danışmanı Ece Süeren Ok’un konuşmasıyla başladı. Ardından, “Zaman, bildiklerimizi unutup, her şeyi yeniden öğrenme zamanı” diyen Tekfen Holding IT Direktörü Kurtuluş Yavuz bursiyerlere bir sunum yaptı.

Meslek Odaları bölümünde bursiyerler “Mühendislik” odasında Tekfen İnşaat Operasyon Direktörü Ayşe Sönmez; “İşletme, İktisat” odasında Tekfen Holding Mali İşler Başkan Yardımcısı Vekili Hakan Dündar; “Hukuk” odasında Tekfen Holding Hukuk İşleri Grup Şirketler Direktörü Nahit Akarkarasu; “Tıp” odasında ise Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Dr. Hülya Selva Bilge ile bir araya gelme şansı buldular.

Yeni Trendler bölümünde ise Tekfen Mühendislik Konsept Dizayn Grup Lideri Deniz Güre Emek “Koçluk” konusunda; Toros Tarım Ar-Ge Merkezi Müdürü Didem Tümük “Ar-Ge ve İnovasyon” konularında; Tekfen Holding Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Şirketler Direktörü Dori Kiss Kalafat “Sürdürülebilirlik” konusunda; Tekfen Holding Gelişim Müdürü Nükte Reytan ise “İnsan Kaynakları” konusundaki tecrübelerini aktardı ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Buluşma, bursiyerlerin Tekfen hakkındaki bilgilerini ölçmek için yapılan pop quiz ile sona erdi. 25 soruluk yarışmanın 19 sorusunu en kısa sürede doğru yanıtlayan ve Tekfen Vakfı’nın 2016 yılından beri bursiyeri olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Atılay Fethi Özgen son model bir AirPod kazandı.