Tekfen İnşaat tarafından inşa edilen

TAG Otoyolu'ndaki Atatürk (Nurdağı) Viyadüğü (1998)

Karayollarının

Asırlık Yol Çizgileri

İNTES tarafından yayımlanan “Karayollarının Asırlık Yol Çizgileri” adlı kitap, karayollarının geçmişine ışık tutuyor. Geniş bir coğrafyanın önemli otoyol müteahhitlerinden Tekfen İnşaat’ın da sponsor olarak katkıda bulunduğu kitap, yıllar içerisinde karayollarının gelişim öyküsünü iz bırakan olaylar, insanlar ve projelerle anlatıyor.

İNTES (Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası), karayollarının geçmişten bugüne geldiği noktaya değinen ve içindeki bilgilerle karayolu tarihine ışık tutan “Karayollarının Asırlık Yol Çizgileri” adlı kitabı yayımladı.

“Karayollarının Asırlık Yol Çizgileri”, Osmanlı’dan modern Türkiye’ye, karayollarının şoseden asfalta, oradan devasa viyadük ve köprülere uzanan öyküsünü anlatıyor. Türkiye karayolları tarihinde iz bırakan olaylar, insanlar ve 2000’li yılların dev projeleri kitabın içeriğini oluşturuyor. Karayolları Genel Müdürlüğü arşivinden geniş şekilde yararlanılan kitapta, geçmişten bugüne karayollarının gelişimine tanık olan önemli isimlere de anılarıyla yer veriliyor. Kitabın hazırlanıp yayımlanmasına destek veren sponsorlar arasında, bugüne kadar gerek Türkiye’de gerekse dünyanın farklı bölgelerinde sayısız otoyol inşa etmiş olan Tekfen İnşaat da yer alıyor.