Tekfen Holding, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu toplantısına katıldı

Kadın dostu şirketlerin temsilcileri, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun düzenlediği toplantıda bir araya geldi. İş hayatında kadın ve erkeklerin fırsat eşitliğine sahip olması gerektiğinin farkında olan Tekfen’i bu toplantıda, Tekfen Holding Sürdürülebilirlik Müdürü Semin Ekeke ve Tekfen Holding Kıdemli Gelişim Uzmanı Melisa Tankar temsil etti.

Geçtiğimiz yıllarda Yönetim Kurulu’ndaki kadın temsiliyeti nedeniyle Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödüllerine layık görülen ve pandemi koşulları ile kadına yönelik aile içi şiddetin daha da arttığı dönemde kadın çalışanları için aile içi şiddet ile mücadele ve destek hattını hayata geçiren Tekfen Holding, TBMM’nin kadın dostu şirketler ile kadın istihdamı konusunda görüş alışverişi ve istişarelerde bulunmak üzere gerçekleştirdiği toplantıya davet aldı.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde çalışan “Kadın İstihdamının Artırılması, Kadın Girişimciliğinin, Kooperatifçiliğinin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Alt Komisyonu” geçtiğimiz 21 Şubat’ta kadın dostu şirketlerin temsilcileri ile bir araya geldi. İstanbul’da düzenlenen toplantıya, Tekfen Holding Sürdürülebilirlik Müdürü Semin Ekeke ve Tekfen Holding Kıdemli Gelişim Uzmanı Melisa Tankar katıldı.

Kadınlara karşı ayrımcılığın ve şiddetin önlenmesi ile kadınların hayatın her alanda fırsat eşitliğine kavuşması için çalışan komisyonun ev sahipliğindeki toplantıda, kadın istihdamına yönelik çalışmaların güçlendirilmesi ve geliştirilmesi yönündeki sorun ve çözümler üzerinde duruldu. Toplantıda şirket temsilcileri, erkek egemen sektörlerde kadın çalışan istihdam etmenin zorlukları, çalışma hayatında kadın erkek arasındaki ayrımcılık ile mücadele gibi konu başlıkları ile ilgili görüşlerini paylaştı.