Bu sayıda

Grup Şirketler Başkanı'ndan

Tekfen'in Yeni Hikâyesi adını verdiğimiz dönüşüm projesi ile değerlerimizden ödün vermeden daha çevik, daha hızlı hareket edebilen bir yapıyı yerleştirmeyi planlıyoruz.

Editörden

Herkese merhaba!

Ali Nihat Gökyiğit’e Capital’den “Onur Ödülü”

Tekfen Holding Kurucu Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit, Capital dergisi tarafından organize edilen Capital500 Zirvesi ve Ödül Töreni’nde “Onur Ödülü”ne layık görüldü.

Tekfen Holding’de Dönüşüm Projesi sürüyor

Tekfen Holding’in kurumsal yönetim sistemi ve iş süreçlerinin yenilenmesi için başlatılan Dönüşüm Projesi kapsamında Holding’in organizasyon yapısı yenilendi.

Katar’da 450 milyon dolarlık yeni proje

Tekfen İnşaat, 2005 yılından bu yana önemli projelere imza attığı Katar’da yeni bir endüstriyel projeyi daha portföyüne ekledi.

Toros Tarım 5. kez ihracat şampiyonu

Toros Tarım, kimyasal gübre ihracatında üst üste 5. kez “İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülü”nü kazanarak başarılarına bir yenisini ekledi.

Tekfen Mühendislik’in zamana karşı zaferi: 1915 Çanakkale Köprüsü

Asya ve Avrupa kıtalarını Çanakkale Boğazı’nda birbirine bağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yılında hizmete girdi.

Tekfen’in finans yöneticileri 13. Eduplus Finans Zirvesi’nde

13. Eduplus Finans Zirvesi’nde konuşma yapan Tekfen Holding CFO Vekili Hakan Dündar ve Toros Tarım CFO’su Ahmet Eren, mesleki deneyim ve finansal öngörülerini katılımcılarla paylaştı.

Bitki hastalıkları henüz tarladayken saptanacak

Tekfen Tarım, Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM) iş birliği ile geliştirilen prototip, dünyada bir ilk olarak, bitki hastalıklarının sahada hızlı tanısını mümkün kılıyor.

Yosundan jet yakıtı

Tekfen Vakfı’nın destek verdiği projeler arasında yer alan, Türkiye ve Avrupa’nın ilk karbon negatif biyorafinerisinin açılışı yapıldı.

Tekfen Holding, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu toplantısına katıldı

Kadın dostu şirketlerin temsilcileri, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun düzenlediği toplantıda bir araya geldi.

Toros Tarım, Türkiye’nin ilk İklim Şûrası’nda yer aldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca düzenlenen Türkiye’nin ilk İklim Şûrası, 21-25 Şubat tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirildi.

Tekfen Mühendislik güneşe odaklandı

İtalyan makarna markası Barilla Foggia için Tekfen Mühendislik’in geliştirdiği ve dünyada ilk kez uygulanan yeni teknoloji güneş santralinin ilk aşaması başarıyla geçildi.

“Barış Orkestrası” iş başında!

Kuruluşunun 30. yılında müzikseverlerin karşısına iddialı bir programla çıkan Tekfen Filarmoni, 23, 24 ve 26 Mart tarihlerinde İzmir, Ankara ve İstanbul’da konserler verdi.