Merhaba,

2008 yılında Tekfen Kurumsal İletişim Departmanı’ndaki görevime ilk başladığımda, işlerin üzerinden geçip ne yapacağımı anlamaya çalışırken, tüm Grup Şirketlerin birbirinden haberdar olabileceği, şantiyeleri merkeze, merkezi şantiye ve fabrikalara yakınlaştıracak, arada köprü oluşturacak bir dergi fikri ortaya çıktı. Tam o an durduğumu ve çok heyecanlandığımı hatırlıyorum.

Kısaca T Bülten’in yaşı ve benim kıdemim eşit diyebiliriz. Her sayıda T Bülten gelişti; üzerine yeni şeyler ekledikçe çalışanlar arasında bir alışkanlık yarattı. Eklenen sayılarla ben de kendimi geliştirdim. T Bülten sayesinde dünyanın dört bir yanındaki şantiyelere gittim, kamplarda kaldım. Tekfen’i Tekfen yapan şantiyedeki çalışanlarımızla sohbet ettim, sofralarına misafir oldum, güzel dostluklar kurdum. Hiç unutmuyorum, ilk sayımızı çıkardığımızda, kıdemli ağabeylerimizden biri, “Bari senede iki kere çıkarın, dört sayı için nasıl konu bulacaksınız?” demişti. Şu an tam da 54. sayıyı çıkarmadan önce, bu cümleyi gülümseyerek hatırlıyorum.

T Bülten bugün 14 yaşında! Bu 14 yıla 40 adet basılı, 14 adet online dergi sığdı. Değişime ayak uydururken bunu en iyi şekilde yaptı, Türkiye’nin ilk dijital kurumsal dergisi oldu. “Değişim” demişken, bizde de bir bayrak değişimi oldu. T Bülten ile sizlere merhaba demek için bayrağı Dori Hanım’dan ben devraldım. Bu vesileyle kendisine böyle bir projeyi hayata geçirdiği, bana güvenerek beni bunun bir parçası yaptığı ve öğrettikleri için çok teşekkür ediyor, kendisine sizlerin huzurunuzda T Bülten’e gözüm gibi bakacağımın ve de onun yaptığı gibi zamanı gelince bayrağı yeni bir kana teslim edeceğimin sözünü veriyorum.

Ve şimdi T Bülten’in birbirinden renkli haberleriyle dolu yeni sayısı ile sizleri baş başa bırakırken, sizlerin ve ailelerinizin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.

Kurumsal İletişim Bölümü adına,

Esra Tüzgiray  

esra.tuzgiray@tekfen.com.tr