Tekfen Tarım’dan Türk çiftçisine

üç yeni buğday çeşidi

Tekfen Tarım’ın üç yeni kışlık ekmeklik buğday çeşidi tescil edildi. Yüksek dane verimine, uygun ekmeklik kalitesine ve geniş adaptasyon kabiliyetine sahip olan yeni buğday çeşitleri, İç Anadolu ve Trakya Bölgeleri başta olmak üzere Türk çiftçisinin hizmetine sunulacak.

Yerli tarımsal üretimin en büyük destekçilerinden biri olan Tekfen Tarım, milli zenginliklerimize sahip çıkmaya devam ediyor. Yüksek teknolojili Ar-Ge çalışmalarıyla sektöre akılcı çözümler sunan Tekfen Tarım, geliştirdiği tohumlarla da Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan buğday tarımına destek veriyor. Tekfen Tarım’ın yerli ve milli üç yeni kışlık ekmeklik buğday çeşidi, Tarım Bakanlığı Tescil Komitesi tarafından onaylandı. Tekfen Tarım’ın yüksek dane verimi, uygun ekmeklik kalitesi ve geniş adaptasyon kabiliyeti olan yeni buğday çeşitleri, İç Anadolu ve Trakya Bölgeleri başta olmak üzere Türk çiftçisinin hizmetine sunulacak.

Tekfen 2064, Tekfen 2104 ve Tekfen 2239 kışlık ekmeklik buğday çeşitlerinin Tescil Komitesi’ndeki değerlendirmesi, Tarım Bakanlığı tarafından yürütülen iki yıllık tarla deneme raporları baz alınarak yapıldı. Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, “Her biri oy birliğiyle tescil edilen yeni buğday tohumu çeşitlerimizin Türk tarımına ve Türk çiftçisine hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz,” dedi.

Tekfen Tarım, buğday çeşitlerini Tarla Günleri Fuarı’nda görücüye çıkardı

Tekfen Tarım, tarım sektöründeki tüm paydaşları bir araya getiren Tarla Günleri Fuarı’nda yüksek verimli buğday çeşitlerini çiftçilere tanıttı. 25-28 Mayıs tarihlerinde Tekirdağ Süleymanpaşa Karaevli’de düzenlenen fuarda Tekfen 2064, Tekfen 1013 ve Tekfen 2038 ekmeklik buğday çeşitleri yoğun ilgi gördü. 53 ilde ve yüzlerce ilçede deneme ekimleri ile çiftçilerin beğenisine sunulan buğday çeşitleri, hastalıklara, kuraklığa dayanıklılığı ve yüksek verimi ile dikkat çekiyor.