Tekfen Holding

Darüşşafaka’ya başarılı bir sezon diliyor

2018-2021 yılları arasında, üç sezon boyunca Darüşşafaka Basketbol A Takımı’nın ana sponsoru olan Tekfen Holding, iş birliği süresinin sona ermesiyle parkelere veda etti. Tekfen Vakfı’nın eğitim alanında Darüşşafaka’ya desteği devam ederken, sportif alanda sponsorluğun sona ermesi nedeniyle Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım bir mesaj yayınlayarak 2021-22 sezonunda Kara Panterler’e ve tüm takımlara başarı diledi.

Tekfen Holding ile Darüşşafaka Basketbol A Takımı arasında 2018-19 sezonunda başlayan iş birliği sona erdi. Tekfen Holding, 4 Eylül 2018 tarihinde imzalanan sponsorluk sözleşmesi ile tarihinde ilk kez spor alanında bir iş birliğine imza atmıştı. Bu anlaşma ile Darüşşafaka Basketbol A Takımı, üç sezon boyunca Darüşşafaka Tekfen adıyla Euro League, Euro Cup ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ter döktü.

“İki kurumun taşıdığı ortak değerler, birlikte yaptığımız her işte sinerji yarattı.”

“Birlikte güçlüyüz” sloganıyla geçirilen üç sezona dair değerlendirmede bulunan Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, “Kurum değerleri yüksek, insani ve vicdani yönleri güçlü Darüşşafaka ve Tekfen Holding arasında uzun yıllara dayalı bir dostluk ilişkisi bulunuyor. Malumunuz, gönül bağım olan Darüşşafaka Cemiyeti ve halen görev yaptığım Tekfen’in taşıdığı ortak değerler olan sportmenlik, yarışmacı ruhu, yaptığı işi en iyi yapma tutkusu, hakkaniyetli rekabet anlayışı, bireysel ve toplumsal gelişime değer vermesi, birlikte yaptığımız her işte bir sinerji yarattı. Birlikteliğimizden doğan pozitif enerji ise, tribünlerin önemli oranda artan seyirci sayısına yansıdığı kadar, sosyal sorumluluk çalışmalarında da kendini gösterdi.” dedi.

Kulübün, köklü altyapı yetiştirme geleneğinin altını çizen Yıldırım, Darüşşafaka ekolünün Türkiye basketbol camiasında çok önemli bir görev üstlendiğini ve bunu artan bir ivmeyle sürdürmesi gerektiğine inandığını vurguladı. Yıldırım, “İnanıyorum ki Kara Panterler, dün olduğu gibi yarın da genç yerli oyunculara daha fazla oyun fırsatı sunarak, camiamıza uluslararası düzeyde oyuncu kazandırmaya devam edecek. Şahsım ve Tekfen ailesi adına, Daçkamıza ve tüm takımlara kaliteli, seyir keyfi yüksek bir sezon diliyorum.” şeklinde konuştu.

Darüşşafaka Basketbol Takımı ise üç güzel sezonun ardından sona eren bu değerli ortaklık için Tekfen Holding'e, bugüne kadar vermiş olduğu desteklerden ötürü bir video ile teşekkür etti.