25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor

25. İstanbul Tiyatro Festivali, “Bu Zamanda Tiyatro” sloganıyla, 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yerli ve yabancı toplam 25 tiyatro, performans ve dans gösterisini ağırlamaya hazırlanıyor. Festival kapsamında her yıl yerli bir oyuna destek veren Tekfen Holding, bu yıl da Hira Tekindor’un yönettiği ve Zerrin Tekindor’un oynadığı tek kişilik oyun “Toz”un gösteri sponsoru oldu. Yine Tekfen’in desteğiyle geçtiğimiz yılki Tiyatro Festivali’nin açılış oyunu olarak sergilenen, ancak pandemi nedeniyle özel gösterimi yapılamayan “Dumrul ile Azrail” adlı oyunun çevrimiçi gösterimi ise 14 Ekim’de yapılacak. Tekfenliler oyunu internetten ücretsiz izleyebilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 25. İstanbul Tiyatro Festivali 22 Ekim’de perdelerini açıyor. “Bu Zamanda Tiyatro” sloganıyla düzenlenen festival, yeni bir normal arayışındaki dünyaya tiyatro gözünden bakan pek çoğu yeni yapımla hem tiyatro dünyasına hem de tiyatroseverlere nefes aldıracak. 20 Kasım’a kadar devam edecek olan festivalde 25 yerli ve uluslararası yapımın bir bölümü çevrimiçi gösterim olarak izlenebilecek. Bazı oyunlar ise Alan Kadıköy, Atlas 1948 Sineması, Profilo Kültür Merkezi Batı Ana Sahne, Duru Ataşehir, Moda Sahnesi, Caddebostan Kültür Merkezi, Müze Gazhane, Yapı Kredi bomontiada ve Zorlu PSM'de pandemi önlemleri altında izleyicileriyle buluşacak.

Tekfen Holding’in İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında her yıl bir yerli oyuna gösteri sponsoru olma geleneği de bu yıl “Toz” adlı oyunla devam ediyor. Genç kuşağın başarılı yazarlarından Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun kaleminden çıkan bu tek kişilik kadın oyunu, Hira Tekindor’un yönetiminde ve Zerrin Tekindor’un performansıyla 22 ve 23 Ekim tarihlerinde Alan Kadıköy’de festival seyircisiyle buluşacak.

“Dumrul ile Azrail” için Tekfenlilere çevrimiçi gösterim

Tekfen Holding’in geçen sene festivalde Özel Gösteri Sponsoru olduğu “Dumrul ile Azrail” adlı oyunun Tekfen çalışanlarına yönelik özel gösterimi pandemi nedeniyle yapılamamıştı. Video kaydı yapılan oyun, bir yıl sonra olsa da çevrimiçi olarak Tekfen çalışanlarıyla buluşacak. Tekfenliler, önümüzdeki günlerde duyurulacak bağlantı ile 14 Ekim’de oyunu online olarak izleyebilecekler. Ayrıca izleyiciler, İstanbul Tiyatro Festivali Yönetmeni Leman Yılmaz’ın, oyunun yönetmeni ve oyuncularından biri olan Murat Avkıran ile yaptığı sohbeti de gösterim öncesinde takip edebilecekler.